Rubriigid
Uudised

Suurupi tuletornipäev 2023

23. juulil toimus Suurupi tuletornipäev ja kodukohvikute päev.

23. juulil, avas Suurupi ülemine kivituletorn üheks päevaks, oma uksed!
Väärikas vana valge majaks tähistas tänavu juba oma 263. sünnipäeva!
Giidituuridel osales üle saja inimese, majakavahi tütar Kristiina vestis lugusid vanematest aegadest ja uuematest lugudest.
Kristiina Adamson on üks kümnest 2023. aasta kogukonna hingest, kelle poolt saab HÄÄLETADA kuni 01. august 2023. 

Tuletornipäev algas kell 12, esimesed huvilise ootasid juba kannatamatult pääsu tuletorni.
Alal tegutses kodukohvik “Murel” , jäätist ja kohvi pakkus kohalik ettevõte Tiigripuu, sai soetada Inga Kalistru autoriloomingu ehteid ja soetada endale meevaru “Mesioja” mesilast.
Harku naiskodukaitse jaoskond ja kodutütred jagasid elulisi tarkusi, rääkides kriisivarust ja inimesed said proovida elustamisvõtteid.

Kell 15.00 said lapsed lustida ja meisterdada lava esisel platsil koos Elsaga.

Mütoloogia ja salapära huvilised kuulasid tuletorni loengut PhD Marju Kõivupuult, proua Marju jagas põnevaid mõtestusi teemal “Meri, reaalne ja mütoloogiline…”

Kell 18.00 astus lavale Synne Valtri bänd, pannes rohkearvulise publiku kaasa elama.
Läbi päeva on võimalus osaleda QR orienteerumismäng “Salapärane Suurupi” ning avastada Suurupi aardeid.

Suurupi kodukohvikud 2023
Tuletornipäev 2023

Suurupis oli traditsiooniliselt palju imelisi kodukohvikuid. Kodukohvik ”Murel” avas uksed Suurupi muuseum-külakeskuse majas, 80-ndate nostalgiat kodukohvikus “Nostalgia” Uue-Rehe teel, head sööki ja teenendust pakkus menukas kodukohvik ”Suurupi Lustakad”. Taas on võimalik nautida ”Köögi Ööbiku” ja ”Makrooniprintsessi” hõrgutisi. 70-ndate nostalgiat sai kogeda “Muuseum-suvila kodukohvikus”. Külastada sai ka ”Kärme” kohvikut ja “AG kodukohvikut” ning Kasevälja kohvikuid, Kasevälja spordiplatsil.

Spordisõbrad said ennast proovile panna Kasevälja-Erna tervisejookus erinevatel etappidel. Väikeseid spordisõpru oli rohkem kui oodata oskas.
Spordipäeva veab Kasevälja Külaselts MTÜ.

Suurupi tuletornipäev ja kodukohvikute päev on osa Harku valla Avatud külade nädalast 2023.

Vaata kogu nädala programmi www.visitharku.com
ja jälgi FB Harku valla kogukonnad

Tuletornipäevale eelnes LEADER grupp, Nelja Valla Kogu korraldatud Motivatsioonipäevak, kus huvilistel on võimalik saada aimu kogukonna festivali telgitagustest. Motivatsioonipäevaku teemaks oli “Kogukondade koostöö”, huvilis kuulama ja arutlema kogunes nii Põhja-Harju Koostöökogu piirkonnast kui ka Kodukant Läänemaa ning Nelja Valla Kogu piirkonnast. Oma kogemusi jagasid Harku valla Avatud külade nädala külade promootorid, koos nädala projektijuht Kristiina Adamsoniga.

LEADER koostööprojekti “Arukad külad, nutikad kogukonnad” viivad ellu MTÜ Põhja-Harju Koostöökogu, MTÜ Nelja Valla Kogu, MTÜ Kodukant Läänemaa.